راهنمای پرداخت آنلاین

قابل توجه و تذکر : قبل از هر گونه ثبت نام و خرید و فروش کوپن تخفیف کالا  و یا خدماتی که حاوی کوپن تخفیف میباشند خواهشمندیم ؛  کلیه خریداران و فروشندگان محترمی که بصورت اشتراک با (مشخصات واقعی شخص حقیقی خودشان الزامی میباشد) ( حساب کاربری ) در وب سایت ثبت نام بعمل  آورند :

نکته بسیارمهم :

الف  ) ابتدا در  خصوص پرداخت مبلغ فقط از طریق درگاه های بانکی دولتی ویا خصوصی ( درگاهای مستقیم )  »

( این مسیله جهت اطمینان و اعتماد هرچه بیشتر و طی روال کاملا قانونی در کسب وکار اینترنتی و رعایت کامل قوانین تجارت الکترونیک) میباشد :

متن کامل قانون جرائم رایانه‌ ای  http://internet.ir/law.html

و متن کامل قانون تجارت الکترونیکی   http://internet.ir/e_commerce_law.html    میباشد .

ب ) اما در مورد درگاهای غیر مستقیم که توسط شرکت هایی هستند که کاملا قانونی و با داشتن شماره ثبت و با تاییدیه شرکت شاپرک و یا بانک مرکزی که هرکدام قابل پیگیری واستعلام از مراجع ذی صلاح میباشد و  همچنین استعلام خود ایران تخفیفان نیز از کلیه شرکتهای ارایه دهنده درگاه امکان پذیر میباشد .

پرداخت اینترنتی چیست؟
پرداخت اینترنتی به پرداختن پول از طریق اینترنت، در قبال دریافت کالا یا خدمات اطلاق می شود به طوری که این پرداخت بدون نیاز به حضور فیزیکی در بانک یا فروشگاه و از طریق اینترنت انجام شود. در واقع خریدار با استفاده از کارت بانکی خود می تواند از اینترنت خرید کند و پول آن را همان موقع پرداخت نماید.

فرآیند پرداخت اینترنتی
مدیران سایت های اینترنتی با بانک ها قراردادی می بندند و به این ترتیب پول با همکاری بانک از طریق اینترنت از حساب مشتری به حساب مدیر سایت واریز می شود.
در حال حاضر بانکهای ملت، سامان، پارسیان، ملی، اقتصاد نوین و پاسارگاد این امکان را فراهم آورده اند که افراد بتوانند با استفاده از کارت های بانکی تحت شتاب، خرید اینترنتی انجام دهند. یعنی این بانک ها به عنوان دروازۀ پرداخت یا درگاه پرداخت یا در اصطلاح Gateway عمل می کنند.این به این معنی نیست که فقط کارت های همین تعداد بانک هایی که در وب سایت اشاره شده قابلیت خرید اینترنتی را دارد، بلکه به این معناست که این بانکها امکاناتی را فراهم کرده اند که بتوان با کارت سایر بانک ها نیز خرید اینترنتی کرد و این امکانات خود را در اختیار فروشگاههای اینترنتی قرار داده اند.
به این ترتیب شما پس از اطمینان از کالا یا سرویس سایت مورد نظر خود می توانید پول آن را به صورت آنلاین پرداخت نمایید.با چه کارت هایی می توان خرید اینترنتی کرد
در حال حاضر این امکان از طریق کارت تمامی بانک های عضو شتاب امکان پذیر است.

پارامتر های لازم برای خرید اینترنتی
در هنگام خرید اینترنتی ۴ پارامتر کارت بانکی از شما پرسیده می شود که در عکس زیر کنارشان ستاره قرمز زده شده است.
gate

در ادامه به بررسی تک تک این پارامترها می پردازیم:

۱- شماره 16 رقمی درج شده بر روی کارت
این شماره در کارت همه بانک ها، بر روی کارت درج شده است. نمونه شماره کارت درج شده بر روی کارت های بانک ملی در عکس زیر آمده است.

 ۲- رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم

رمز خرید اینترنتی، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاههای خود پرداز ATM وارد می نمائید متفاوت می باشد. حتی این رمز با رمز اینترنت بانک که حساب خود را از طریق اینترنت چک می کنید، نیز متفاوت است.در اکثر بانک ها زمانی که کارت خود را تحویل می گیرید، رمز خرید اینترنتی ندارید. برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی یکی از کارهای زیر را انجام دهید:

 

۱- اکثر بانک ها امکان تعریف رمز خرید اینترنتی را در دستگاههای ATM خود قرار داده اند. به دستگاه خودپرداز بانک خود مراجعه کنید. کارت خود را وارد کنید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را تعریف کنید.

 

۲- به شعبه بانک خود مراجعه کنید و بگویید می خواهم رمز خرید اینترنتی دریافت کنم. اگر بانکتان بانک خوبی باشد حتماً راهنمایی می شوید.

 

۳- کد CVV2
کد CVV2 به صورت یک عدد ۳ رقمی (و به ندرت ۴ رقمی) مانند شمارۀ  ۱۶  رقمی حک شده روی کارت، بر روی اکثر کارت ها حک شده است. مثلاً روی کارت های بانک های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و… به صورت یک عدد  ۳  رقمی حک شده است. یا در برخی کارت های بانک ملی ۴ رقمی است و عکس آن را در زیر مشاهده می نمایید.
در برخی کارت های بانک تجارت، کد CVV2 به صورت رقم ۱۷، ۱۸ و ۱۹ بعد از ۱۶رقم شماره کارت حک شده است.
البته دربسیاری از بانک ها تعداد شمارهای کارت استاندارد میباشد ولی تعداد CCV2  متفاوت است پس دقت نمایید
۴- تاریخ انقضاء
تاریخ انقضاء هم روی اغلب کارت های بانکی حک شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد، نگران نباشید. از عدد ۱۲ به جای ماه و از ۹۹ به جای سال انقضای کارت استفاده نمایید.
مشکلات احتمالی پرداخت اینترنتی
سیستم پرداخت اینترنتی به گونه ای توسط بانک ها طراحی شده  که ایمن و ساده باشد و کاربران در استفاده از آن دچار سردرگمی نشوند و به مسئله خاصی برخورد نکنند. با این وجود ممکن است برخی اوقات قطع شدن ارتباط اینترنتی، و یا عدم ارتباط با سرور بانک مشکلاتی را برای خریداران پدید آورد. اگر ارتباط آنلاین شما پس از ورود به صفحه تایید پرداخت دچار مشکل شود و یا به هر دلیلی خرید شما به سایت ایران تخفیفان ارجاع نشود، مبلغ کسر شده از حساب، بصورت امانت نزد بانک واسط باقی می ماند و حداکثر ظرف مدت ۷۲ ساعت به حساب شما برخواهد گشت.
 تلفن پشتیبانی و پاسخگوی سوالات عزیزان :
۰۷۱۳۸۴۳۲۳۴۳
۰۹۱۷۵۳۰۸۳۳۱
ایمیل:
 گروه ایران تخفیفان همواره حامی بزرگ کسب وکار وصاحبان کالا وخدمات  و خریداران گرامی میباشد .